KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 30)

Bota

Vazhdon bllokimi në SHBA

Mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane ka të ngjarë të vazhdojë edhe javën e ardhshme mes një ngërçi mbi fondet për murin e propozuar nga  Presidenti Trump për kufirin e Meksikës. E enjtja shënoi ditën e gjashtë të mbylljes së pjesshme të qeverisë dhe Presidenti Donald Trump po lë të …

Më shumë

Francë, rritet papunësia

Rreth 43,000 njerëz mbetën pa punë në Francë për shkak të protestave të “jelekëve të verdhë” që filluan më 17 nëntor. Sipas Ministrisë së Ekonomisë, shumë kompani kanë pësuar dëme të mëdha materiale për shkak të protestave të vazhdueshme. Ndërkohë, dëmet që i janë shkaktuar shtetit vlerësohen të jenë rreth …

Më shumë