KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 3)

Bota

SHBA, mbyllja e qeverisë thyen rekordin

Mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane, lidhur me kërkesën e Presidentit Donald Trump për 5.7 miliardë dollarë për të ndërtuar murin përgjatë kufirit SHBA-Meksikë, hyri në ditën e 26-të. Takimi i Trump me Kongresin, në Shtëpinë e Bardhë, është shtyrë për në fundjavë, ndërsa presidenti amerikan paralajmëroi për një bllokim …

Më shumë

Brexit, apeli i fundit i Theresa May për deputetët

Deputetët britanikë përgatiten të votojnë për ta miratuar ose jo marrëveshjen e Theresa May-t për shkëputjen nga Bashkimi Europian. Vota më domethënëse ndonjëherë, pritet të zhvillohet më vonë gjatë ditës, pas përfundimit të një debati gati 5-ditor mbi “Brexit”-in. May u ka bërë thirrje të gjithë politikanëve ta mbështesin marrëveshjen …

Më shumë

SHBA, refuzon vizën e hyrjes për Kryeministrin e Kosovës

SHBA, refuzon vizën e hyrjes për Kryeministrin e Kosovës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, refuzojnë vizën e hyrjes për Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe shkak është mos heqja e tarifës shtesë për mallrat serbe pas disa kërkesave të amerikanëve. Sipas televizionit Alxhazira dega e Ballkanit, kjo është konfirmuar nga nje zyrtar i departamentit amerikan të shtetit dhe është …

Më shumë

Në gjyq pas 30 vjetësh të tragjedisë në Hillsborough

Në gjyq pas 30 vjetësh të tragjedisë në Hillsborough

Komandanti i policisë, që ishte prezent gjatë fatkeqësisë që ndodhi në stadiumin e futbollit Hillsborough do të përballet me gjyqin, mbi vdekjen e 95 përkrahësve të Liverpool, 30 vjet pas tragjedisë. David Duckenfield ishte komandanti i forcave policore gjatë ndeshjes gjysmëfinale të FA Cup në mes të Liverpoolit dhe Nottingham …

Më shumë
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com