KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 29)

Bota

Kryetari i Kuvendit Ruçi, uron Presidentin e ri rumun të Këshillit të BE

Kryetari i Kuvendit Ruçi, uron Presidentin e ri rumun të Këshillit të BE

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, u është drejtuar me një letër Presidentit të Dhomës së Deputetëve, Nicolae-Liviu Dragnea dhe Presidentit të Senatit të Rumanisë, Calin Popescu-Tariceanu. Në letër Kryetari  i Kuvendit Ruçi, uron Presidentin e Dhomës dhe Presidentin e Senatit rumun për marrjen nga Rumania të Presidencës së Këshillit të …

Më shumë

Nisin negociatat, SHBA – Kinë

Nisin negociatat, SHBA - Kinë

Një delegacion qeveritar i Sheteve të Bashkuara të Amerikës po viziton për bisedimet e para ballë për ballë, mes dy vendeve që kur Presidenti Donald Trump dhe homologu i tij kinez ranë dakord për një armëpushim të përkohshëm në luftën tregtare. Lajmi bëhët i ditur për mediat nga Pekini zyrtar. Zëvendës …

Më shumë