KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 23)

Bota

SHBA: Dalin të dhëna për dërguesin e pakove me eksploziv

Cesar Sayoc është personi që autoritetet amerikane kanë ndaluar në lidhje me pakot me eksploziv dërguar kritikëve të Presidentit amerikan Donald Tramp. 56-vjecari Sayoc, i cili ka punuar si manaxher në një shfaqje striptiz, tashmë përballet me pesë akuza, përfshi dërgimin përmes postës të ekplozivëve deh kërcënimin e ish presidentëve. …

Më shumë

Bosnje Hercegovinë, emigrantët tentojnë të hyjnë në Kroaci, përplasen me policinë

Emigrantët, përplasje me policinë Kroate pjesëtare të BE-së

Disa persona janë lënduar në Bosnje-Hercegovinë, në një përplasje mes policisë dhe emigrantëve që përpiqeshin të hynin në Kroacinë anëtare të Bashkimit Europian. Me shpresën se Kroacia fqinje do të hapë kufijtë, qindra emigrantë kanë kaluar disa net nën qiell të hapur, në rrugë, duke bllokuar kalimin në kufi. Një …

Më shumë