KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 22)

Bota

SHBA, pritet të përforcohet ndjeshëm Uragani “Florence” në tre vitet e ardhshme

SHBA, pritet të përforcohet ndjeshëm Uragani "Florence" në tre vitet e ardhshme

Uragani “Florence”, i konsideruar edhe si stuhia më e fuqishme që kërcënon pjesët qendrore të Lindjes së Shteteve të Bashkuara, përfshi shtetet e Karolinës së Veriut e të Jugut, në afro 3 dekada, pritet të përforcohet ndjeshëm sipas parashikimeve. Zyrtarët kanë paralajmëruar mbi ekzistencën e një “rreziku vdekjeprurës nga rritja …

Më shumë

Junker: Nuk ka garanci se aleatët tanë të së nesërmes do të vijojnë të jenë aleatët tanë të së ardhmes

Në fjalimin e tij vjetor  para Parlamentit Europian mbi gjendjen ku ndodhet unioni, kreu i komisionit Europian Zhon Klod Junker vlerësoi historitë e suksesit të zgjerimit të Bashkimit Europian, në lidhje me të cilat ai tha se e kanë lejuar kontinentin të ekportojë qëndrueshmërinë e tij. Për Junker, BE duket …

Më shumë

CMG marrëveshje bashkëpunimi me agjencinë e lajmeve “Rusia Sot”

Më 11 shtator, në praninë e presidentit të Kinës Xi Jinping dhe homologut të tij rus Vladimir Putin, drejtori i përgjithshëm i Grupit Mediatik të Kinës Shen Haixiong dhe drejtori i Agjencisë ruse të Lajmeve “Rusia Sot” Dmitry Kiselyov nënshkruan në qytetin Vladivostok të Rusisë “Marrëveshjen e Bashkëpunimit Strategjik CMG-RT”. …

Më shumë