KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 2)

Bota

SHBA, Tramp dhe Pelosi përfshihen në fyerje personale

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe kryesuesja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, shkëmbyen fyerje duke vënë në dyshim stabilitetin mendor të njëri tjetrit. Ky shkëmbim i pazakontë i sulmeve personale shpërfaq përkeqësimin e raporteve midis Shtëpisë së Bardhë dhe ligjvënësve demokratë. Ishte Pelosi ajo që fillimisht e akuzoi presidentin …

Më shumë

Interpoli shpëton 50 fëmijë nga një rrjet ndërkombëtar pedofilësh

Interpoli shpëton 50 fëmijë nga një rrjet ndërkombëtar pedofilësh

50 fëmijë janë shpëtuar, si dhe nëntë persona janë arrestuar, pas një hetimi të ndërmarrë nga Interpoli për një rrjet ndërkombëtar pedofilësh. Arrestimet u kryen në Tajlandë, Australi dhe SHBA, ndërkohë që Interpoli bën të ditur se, priten edhe arrestime të tjera. Hetimi filloi në vitin 2017-ën, dhe u përqëndrua …

Më shumë

Zgjedhjet për PE, dizenjohet trikoja “EUinfy” me peshë politike

Një triko me temë nga Bashkimi Europian, e stiluar nga një markë berlineze, është bërë më e kërkuara për politikanët gjermanë, duke sinjalizuar një qëndrim kundër forcave nacionaliste në zgjedhjet për Parlamentin Europian. Në kohën e referendumit për “Brexit”-in, thuajse dy vite më parë, stilisti berlinez David Mallon prodhoi trikot …

Më shumë