KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 19)

Bota

Aksident i rëndë në Kinë

Aksident i rëndë në Kinë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në një autostradë në Kinë, ku të paktën 15 persona janë konfirmuar të vdekur. Mediat ndërkombëtare bëjnë të ditur se në aksidentin e ndodhur në autostradën në veriperëndim të Provincës Gansu u përfshinë 31 automjete, ndërsa 44 persona raportohen të plagosur. Aksidenti ka ndodhur …

Më shumë

Trump i quan emigrantët alienë, ashpërsohet gjuha e fushatës, ushtarët mbërrijnë në kufi

Të paktën 1 mijë ushtarët e parë janë dislokuar në bazën ushtarake të Mekallenit në Teksas si pararoje e 7 mijë ushtarëve që do të mbështesin forcat e gardës kombëtare për të mbrojtur kufirin amerikan me Meksikën, nga fluksi i refugjatëve të nisur në këmbë nga vendet e Amerikës qëndrore. Me …

Më shumë

MAQEDONI, QEVERIA MIRATON DRAFT-AMENDAMENTET E KUSHTETUTËS

MAQEDONI, QEVERIA MIRATON DRAFT-AMENDAMENTET E KUSHTETUTËS

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, në një konferencë për media ka bërë të ditur se qeveria ka miratuar draftamendamentet e Kushtetutës së Maqedonisë, në pajtim me Marrëveshjen e Prespës dhe përfundimeve të Parlamentit të Maqedonisë. Siç njoftoi kryeministri i Maqedonisë, amendamenti i parë i referohet emrin aktual të Republikës së …

Më shumë

Trump detajon planin për emigrantët, 15 mijë ushtarë amerikanë në kufirin e Meksikës

Në një deklaratë për mediat, presidenti amerikan Donald Trump njoftoi se ishte drejt përfundimit një plan për të detyruar emigrantët të paraqiten në një port të Shteteve të Bashkuara, në mënyrë që të mund të hyjnë në mënyrë të ligjshme në vend. Presidenti përsëriti gjithashtu pretendimin se, karvani i emigrantëve …

Më shumë