KRYEFAQJA » Anë e errët
Anë e errët

Anë e errët

Emisioni Sot

E Premte, 17 Qershor 2016. Ora 00:05.

Anë e errët: mbretëresha e famshme e Francës, Marie Antoinette, e cila u ekzekutua në gijotinë për tradhëti bashkëshortore.

Rreth emisionit

“Anë e errët” – radiodokumentari i së premtes në mesnatë që sjell për dëgjuesin anën e errët të ngjarjeve që kanë lënë gjurmë në histori dhe anën e panjohur të artistëve, martirëve, shkencëtarëve, mbretëreshave… gra të forta, të guximshme, herë herë pafat, burra shteti… Ngjarje që bërtitën dikur por jehona dëgjohet edhe sot. Histori suksesi me prapaskena, histori palumturie, vuajtjeje, çmendurie… Histori të rrezikshme, histori dhune dhe paragjykimi.
Një program nga Andri Xhahu
Çdo të premte në orën 00:05 dhe ritransmetimi të shtunën ora 19:05

Mixcloud


Galeri

« 1 of 2 »
Kthehu Pas
Sicred