KRYEFAQJA » 2018 (Faqe 9)

Arkiva Vjetore: 2018

Marku thirrje prokurorëve: Ti japim jete Qeverisë së Re të sistemit prokurorial !

Marku thirrje prokurorëve: Ti japim jete Qeverisë së Re të sistemit prokurorial !

Një ditë para zgjedhjes së anëtarëve prokurorë të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, prokurorja e përkohshme e përgjithshme Arta Marku i ka drejtuar një mesazh trupës së prokurorëve. Zonja Marku e konsideron si një ditë e rëndësishme ku “do ti japim jete Qeverisë së Re të sistemit prokurorial si ingranazh …

Më shumë

Takime intensive të kreut të parlamentit Ruçi në Maqedoni

Takime intensive të kreut të parlamentit Ruçi në Maqedoni

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi, po zhvillon një vizitë zyrtare në Maqedoni me ftesë të Kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi. Gjatë takimit mes tyre u diskutua për shtimin dhe zgjerimin e shkëmbimeve ndërparlamentare, si një instrument i rëndësishëm për zhvillimin cilësor të marrëdhënieve midis të dy …

Më shumë

Protesta kundër qeverisë në disa qytete, kryeministri ironizon

Protesta kundër qeverisë në disa qytete, kryeministri ironizon

Njoftimet që vijnë nga disa qytete të vendit bëjnë të ditur se grupe qytetarësh kanë zhvilluar protesta kundër qeverisë. Në Shkodër protestuesit kanë bllokuar hyrjen e qytetit, ndërsa në Kavajë protestuesit kanë bllokuar autostradën Durrës-Rrogozhinë. Në protestë kanë dalë dhe banorë të Lezhës. Protestuesit thonë se janë mbështetës të studentëve …

Më shumë

Rama: Është i domosdoshëm dialogu!

Në komunikimin drejtpërdrejtë në Facebook, për protestën e studentëve, kryeministri Edi Rama tha se është i domosdoshëm dialogu. Sipas Ramës mes qeverisë dhe studentëve nuk ka asnjë konflikt dhe rruga për gjetjen e zgjidhjes është dialogu. Për kryeministrin studentët duhet të dalin për veten e tyre e të protestojnë dhe …

Më shumë