KRYEFAQJA » 2018 (Faqe 8)

Arkiva Vjetore: 2018

Violinisti Kadesha dhe Orkestra Simfonike e RTSH duartrokiten në Tiranë

Violinisti Kadesha dhe Orkestra Simfonike e RTSH duartrokiten në Tiranë

Violinisti i njohur shqiptar, Jonian Kadesha,  performoi  mbrëmjen e së premtes në Tiranë në sallën koncertale të Katedrales Ortodokse, në çelje të sezonit të ri artistik nga Orkestra Simfonike e Radio Televizionit Shqiptar.  I shoqëruar edhe nga dy miqtë e tij artistë, dirigjentin Jonathan Bloxham dhe violonçelisten Vashti Hunter, dhuruan …

Më shumë

Zbulohet një laborator heroine në fshatin Brenogë të Hasit

Zbulohet një laborator heroine në fshatin Brenogë të Hasit.

Zbulohet një laborator heroine në fshatin Brenogë të Hasit. Sipas burimeve të Policisë së Shtetit, bëhet e ditur se laboratori është zbuluar pasditen e së enjtes, gjatë një kontrolli të Policisë. Sipas të dhënave, bëhet e ditur, se laboratori ishte ngritur në një zonë periferike, brenda dy kapanoneve që përdoreshin si stallë …

Më shumë

Meta i akordon Fratinit “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Meta i akordon Fratinit “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Presidenti Ilir Meta i ka akorduar ish-ministrit të jashtëm italian, Franko Fratini Dekoratën “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Motivacioni është “Në mirënjohje të kontributit të tij të spikatur në forcimin e marrëdhënieve strategjike mes Shqipërisë dhe Italisë, për mbështetjen e pakursyer për integrimin europian dhe euroatlantik, dhe në veçanti për udhëheqjen e …

Më shumë

Presidenti Ilir Meta priti ministrin e jashtëm turk Çavushoglu

Presidenti Meta priti ministrin e jashtëm turk Çavuşhoglu

Presidenti Ilir Meta priti të premten në një takim të veçantë, Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Turqisë, zotin Mevlut Çavuşholu. Sipas njoftimit të zyrës së shtypit pranë presidencës zoti Meta vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera midis dy vendeve dhe shprehu mirënjohjen për ndihmën dhe mbështetjen që Turqia i …

Më shumë

Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi pret ministrin e Jashtëm të Turqisë Mevlut Çavushoglu

Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi pret ministrin e Jashtëm të Turqisë Mevlut Çavushoglu

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi, priti sot në ambjentet e Kryesisë së Kuvendit, Ministrin e Jashtëm të Turqisë, Mevlut Çavushoglu, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Shqipëri. Zoti Ruçi theksoi se marrëdhëniet e Shqipërisë me Turqinë janë strategjike, për shkak të lidhjeve historike, bashkëpunimit intensiv politik, …

Më shumë