KRYEFAQJA » 2018 (Faqe 7)

Arkiva Vjetore: 2018

Kosova zyrtarizon Ushtrinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekretuar ligjet për ndryshimin e mandatit të Forcës së Sigurisë së Kosovës. I pari i vendit, në praninë e komandantit të FSK-së, gjeneral lejtënant, Rrahman Rama, dhe pjesëtarëve të FSK-së ka nënshkruar të tri ligjet duke zyrtarizuar kështu krijimin e Ushtrisë së Kosovës. Pas nënshkrimit, …

Më shumë

Vazhdon bllokimi në SHBA

Mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane ka të ngjarë të vazhdojë edhe javën e ardhshme mes një ngërçi mbi fondet për murin e propozuar nga  Presidenti Trump për kufirin e Meksikës. E enjtja shënoi ditën e gjashtë të mbylljes së pjesshme të qeverisë dhe Presidenti Donald Trump po lë të …

Më shumë

Porti i Durrësit, parashikohet rritje e volumit të pasgjerëve e automjeteve gjatë 2019

Porti i Durrësit, parashikohet rritje e volumit të pasgjerëve e automjeteve gjatë 2019

Porti i Durrësit ka pritur pothuajse të njëjtin numër pasagjerësh gjatë këtij viti, i cili vlerësohet në të njëjtin nivel me atë që është rregjistruar gjatë vitit 2017. Burime nga autoriteti portual Durrës, bëjnë të ditur se deri në këtë moment janë rregjistruar 844.839 pasagjerë në total, që kanë kaluar …

Më shumë