KRYEFAQJA » 2018 (Faqe 60)

Arkiva Vjetore: 2018

Gjiknuri: Politika ka spekuluar me projektin për ndërtimin e Unazës së Madhe

Gjiknuri: Politika ka spekuluar me projektin për ndërtimin e Unazës së Madhe

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ka akuzuar politikën se për interest e saj ka spekuluar politikisht lidhur me projektin për ndërtimin e Unazës së Madhe. Duke folur gjatë prezantimit të buxhetit në Komisionin e Ekonomisë ka folur edhe për ndërtimin e Unazës së Madhe zoti Gjiknuri tha se …

Më shumë

Rama për protestat te Unaza e Re: Të papranueshme, nuk gëlltiten dhe treten në asnjë mënyrë!

Protesta kundër qeverisë në disa qytete, kryeministri ironizon

Kryeministri Edi Rama ka shprehur vendosmërinë për zbatimin e projektit të ndërtimit të Unazës së Re, ndërsa u bëri thirrje banorëve të heqin dorë nga kërkesat për dëmshpërblim 100 përqind, pasi ato janë pandershme. Duke folur në takimin e përjavshëm të bashkëqeverisjes zoti Rama tha se disa “Individë që shfaqen …

Më shumë

Shtyhet gjygji për të dënuarin e dosjes “Hajdari”. Haxhia: Të gjykohem nga gjykatës që kanë kaluar vettingun

Gjykimi për Izet Haxhian, i dënuari në mungesë për vrasjen e ish-deputetit të PD-së Azem Hajdari, ka hyrë në ngërç, për shkak se Haxhia kërkon të mos gjykohet nga Gjykata e apelit të Tiranës. Haxhia pretendon se gjyqtarët e kësaj gjykate janë kolegë me ish-bashëlkshorten e të ndjerit Hajdari dhe …

Më shumë

Enton Dhimitri kandidat për KED-në, në testin e vettingut

Gjyqtari Enton Dhimitri, pjesë e apelit të Gjirokastrës, është paraqitur para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për t’ju nënshtruar testit të tre-fishtë të vettingut me përparësi pasi është kandidat për në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Dhimitri rezulton se ka kryer deklarime të sakta të pasurisë në ILDKPI si dhe …

Më shumë

Kremlini, ka pasur presion për zgjedhjen e kreut të interpolit

Kremlini, ka pasur presion për zgjedhjen e kreut të interpolit

Rusia duket se ka mbetur e pakënaqur me zgjedhjet e zhvilluara për kreun e interpolit, ku kandidati rus nuk e fitoi këtë post. Kremlini, përmes zëdhënësit Dmitry Peskov, shprehu keqardhje që kandidati rus nuk e fitoi postin e udhëheqësit të Interpol-it. Organizata ndërkombëtare e policisë zgjodhi të mërkurën president jugkoreanin …

Më shumë