KRYEFAQJA » 2018 (Faqe 5)

Arkiva Vjetore: 2018

Gjonaj: Ja arritëm ditës së madhe të ngritjes të institucioneve të qeverisjes të sistemit të drejtësisë

Gjonaj: Ja arritëm ditës së madhe të ngritjes të institucioneve të qeverisjes të sistemit të drejtësisë

Në prag të ngritjes së dy institucioneve të reja të drejtësisë, siç janë Këshilli i Lartë i Prokurorisë dhe Këshilli i Lartë i Gjyqësorit, Zv.Ambasadorja amerikane në Tiranë, Leyla Moses-Ones ka zhvilluar një takim me Ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj. Në takimin e zhvilluar në Ministrinë e Drejtësisë është disktutuar …

Më shumë

Aktori Viktor Zhusti dhe këngëtarja Ana Golja prezantojnë Fest ’57

Aktori Viktor Zhusti dhe këngëtarja Ana Golja prezantojnë Fest '57

Viktor Zhusti dhe Ana Golja do të jenë prezantuesit e Festivalit të 57-të të Këngës në Radiotelevizionin Shqiptar. Organizatorët kanë menduar të harmonizojnë eksperiencën e një aktori të mirënjohur, me spontanitetin e një këngëtareje-aktore shqiptare nga Kanadaja, duke pretenduar një performancë të lartë artistike.

Më shumë

Shorti i nën 21-vjeçarëve, Shqipëria përballë Kosovës

Goglat e Evropianit të 2021-shit për Nën-21-vjeçarët tregohen të pamëshirshme, duke vënë Shqipërinë dhe Kosovën në të njëjtin grup. Në grupin e 3-të të Eliminatoreve për Evropianin e kësaj grupmoshe, do të ketë një përplasje gjithëshqiptare. Kështu, dy skuadrat përfaqësuese të Nën-21-vjeçarëve, ajo e Shqipërisë dhe Kosovës, do të luajnë …

Më shumë

KE-ja paralajmëron Italinë: Korrigjo buxhetin ose prit ndëshkimin

Nënpresidenti i Komisionit Evropian paralajmëroi qeverinë italiane se i kishte mbetur pak kohë për të ndryshuar buxhetin e saj të 2019-ës dhe për të shmangur procedurën disiplinore të BE-së. “Koha është shumë e kufizuar”, tha Valdis Dombrovskis para ligjvënësve të BE gjatë një seance dëgjimore të parlamentit të Bashkimit Europian …

Më shumë

Stuhia e borës përfshin SHBA-në

Një stuhi e fuqishme bore ka përfshirë shtetet jug-lindore të Amerikës, duke shkaktuar vdekjen e të paktën një personi dhe duke lënë disa qindra mijëra të tjerë pa energji elektrike. Në Karolinën e Veriut është shpallur gjendja e jashtëzakonshme, pasi gjatë fundjavës ra deri në gjysmë metër dëborë. Viktima e …

Më shumë