KRYEFAQJA » 2018 (Faqe 477)

Arkiva Vjetore: 2018

Dita Ndërkombëtare e Lirisë së Shtypit, Meta : Solidarizim i plotë me komunitetin e gazetarëve

Meta i kërkon Trampit rritjen e prezencës së ShBA-ve në Shqipëri dhe rajonin e Ballkanit Perëndimor

Në Ditën Ndërkombëtare të Lirisë së Shtypit, presidenti Ilir Meta me anë të një deklarate shprehu solidarizimin e plotë me komunitetin e gazetarëve. “Inkurajoj, në veçanti, reporterët e terrenit, të jenë gjithmonë aty ku lajmi ndodh, me guxim, pa u trembur dhe as shantazhuar nga askush” shkruan zoti Meta. “Koha …

Më shumë

Harmonia fetare në Shqipëri një model për Europën

Harmonia fetare në Shqipëri një model për Europën

Harmonia dhe dialogu ndërfetar nuk duhen marrë si të mirëqenë! Është kjo maksima rezultante e Konferencës së organizuar mes komuniteteve fetare shqiptare, teologëve, si dhe trupitdiplomatik në Shqipëri. A është një vlerë? Pa dyshim, por një vlerë e cila duhet ruajtur dhe ushqyer në vijimësi që titulli të mos mbetet një pikëpyetje, …

Më shumë

Basha: Dorëheqja e Tahirit – një akt hileqar i kryeministrit për të mashtruar partnerët

Basha: Dorëheqja e Tahirit - një akt hileqar të kryeministrit për të mashtruar partnerët

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e konsideron dorëheqjen e ish ministrit të brendshëm Saimir Tahiri nga mandati i deputetit si “vazhdim i paktit Rama-Tahiri”, e më tej një akt hileqar të kryeministrit për të mashtruar partnerët euroatlantik. Në një reagim në Fejsbuk zoti Basha shkruan se “dorëheqja nga mandati …

Më shumë