KRYEFAQJA » 2018 (Faqe 476)

Arkiva Vjetore: 2018

Parlament, opozita hedh pluhur të bardhë ndaj kryeministrit, tension në sallë

Në parlament opozita shqiptare ka hedhur pluhur të bardhë në drejtim të kryeministrit Edi Rama në shenjë proteste ndaj sjelljes së tij, sipas saj fyese për shqiptarët. Autor ishte deputeti demokrat Flamur Noka. Në një moment deputetët e opozitës  kanë goditur me vezë ministrin e jashtëm Bushati, i cili është …

Më shumë

Rama thirrje të rinjve: “Provoni veten në konkursin për një vend në trupën e kompanisë kuqezi!

Rama thirrje të rinjve: "Provoni veten në konkursin për një vend në trupën e kompanisë kuqezi!

Kryeministri Edi Rama ftoi të rinjtë shqiptarë të aplikojnë për t’u punësuar në kompaninë “AIR ALBANIA” e cila pritet të nisi së shpejti. Zoti Rama në një postim në mediat sociale shprehet se “Ambicia jonë është që “AIR ALBANIA” të bëhet zgjedhja e parë e çdo shqiptari dhe duam që …

Më shumë

Kurset profesionale në Elbasan, 300 të rinj në prag të çerftifikimit

Përvetësimi i një zanati apo profesioni është në vëmendjen kryesore të stafit drejtues të drejtorisë rajonale të formimit profesional publik të Qarkut Elbasan. Kryesisht zanatet më të kërkuara janë rrobaqepsi, riparimi elektro-shtëpiak, informatikë apo shërbime hotelerie. “Kam ardhur tek kursi i Guzhinës për të zgjeruar njohuritë e mija dhe shpresoj …

Më shumë

“Rruga e Kombit” nisin konsultimet për tarifat

"Rruga e Kombit" nisin konsultimet për tarifat

Qeveria shqiptare ka nisur konsultimet me komunitetet në Qarkun e Kukësit për zbatimin e kontratës konçesionare të mirëmbajtjes së rrugës Milot-Morinë, pas trazirave të dhunshme në “Rrugën e Kombit”. Zv.ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Artan Shkreli zhvilloi një bashkëbisedim me banorë në qytetin e Tropojës. “Besoj se do të arrijmë …

Më shumë

Tiranë, AKU bllokon 1.2 ton produkte blegtorale në Tregun Agroushqimor

Tiranë, AKU bllokon 1.2 ton produkte blegtorale në Tregun Agroushqimor

Gjatë një kontrolli në Tregun Agroushqimor në Tiranë, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar një sasi prej afro 1.2 ton djathë të bardhë lope, djathë kaçkavall dhe gjizë në subjektin në pronësi të shtetasit, Maringlen Zenelaj. Nga kontrolli ka rezultuar se produktet djathë i bardhë dhe një sasi gjize ishin …

Më shumë

Usain Bolt tërhequr vëmendjen e të gjithëve, teksa mbërrin në “Lojërat e Komonuelthit”

Usain Bolt tërhequr vëmendjen e të gjithëve, teksa mbërrin në "Lojërat e Komonuelthit"

Usain Bolt ka mbërritur në Lojërat e Komonuelthit. Organizatorët e këtij aktiviteti kërkojnë të rrisin interesin e publikut australian për të ndjekur këtë veprimtari sportive. Edhe pse është tërhequr nga atletika, Bolt ka tërhequr menjëherë vëmendjen e të gjithëve. Ndërkohë që në kto lojëra mungon sërish sprinteri i talentuar Andre …

Më shumë