KRYEFAQJA » 2018 (Faqe 470)

Arkiva Vjetore: 2018

Basha: Rama përgjegjës për krizën ekonomike dhe mbylljen e bizneseve

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha akuzon Kryeministrin si përgjegjës për krizën ekonomike që sipas tij po kalon vendi, reflektuar edhe me mbylljen e shumë bizneseve. Duke iu referuar të dhënave të Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, Basha thekson në Facebook, se 1747 biznese kanë  mbyllur qepenat për të mos …

Më shumë

Libri “Njeriu dhe demokracia” promovohet në Tiranë

Një ndërthurje e dokumenteve të Kishës Katolike me filozofinë, historinë, por edhe debatin për ligjin dhe shtetin e së drejtës është libri “Njeriu dhe Demokracia”. Autori, famullitar i Kishës Katolike të Kosovës Don Mikel Sopi, promovoi të premten në kryeqytet vepren ku ndau eksperiencën e tij me studiues e dashamires së …

Më shumë

“Non mi avete fatto niente” e Metës dhe Moros, fiton “Sanremo”-n

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, u shpallën mbrëmë fituesit e Festivalit të “Sanremo”-s me këngën “Non mi avete fatto niente”, “Nuk me keni bërë asgjë”. Kënga vlerësohet si një himn kundër terrorizmit. Shqiptari Meta dhe kolegu tij italian, i cili ishte dhe kompozitori i këngës, kaluan momente të vështira, përpara …

Më shumë