KRYEFAQJA » 2018 (Faqe 460)

Arkiva Vjetore: 2018

E Shtunë 12 Maj 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të qëndrueshme të cilat do të kushtëzojnë  në vendin tonë dhe Kosovë mot pjesërisht me diell. E Shtunë 12 Maj 2018  E Shtunë 12 Maj  moti do të jetë me alternime kthjellimesh  përgjatë vijës bregdetare dhe vranësira në zonat malore dhe ato përreth tyre ku nuk përjashtohet …

Më shumë

Meta – Moro për RTSH : Mesazhi ynë në Eurosong i fuqishëm

Meta - Moro për RTSH : Mesazhi ynë në Eurosong i fuqishëm

Shqiptarët po përjetojnë orët e fundit ndjenja të forta të krenarisë kombëtare, pasi si rrallë në historinë e Eurovizionit në finalen e së shtunës në Lisbonë, kanë fituar të drejtën tre këngëtarë shqiptarë. Eugent Bushpepa përfaqëson Shqipërinë, Ermal Meta Italinë dhe Eleni Furera Qipron. Ermal Meta i cili ka dalë …

Më shumë