KRYEFAQJA » 2018 (Faqe 29)

Arkiva Vjetore: 2018

Hungari, vazhdojnë protestat kundër qeverisë

Mijëra njerëz u mblodhën të hënën mbrëma jashtë ndërtesës së televizionit shtetëror të Hungarisë, për të pestën natë me radhë, për të protestuar kundër qeverisë djathtiste të kryeminstrit, Viktor Orban. “Nuk do të largohemi”, “Ata po gënjejnë ditë e natë”, brohorisnin protestuesit. Dy ligjvënës u tërhoqën zvarrë jashtë ndërtesës së …

Më shumë

Futboll, Nicolas Burdisso emërohet drejtor sportiv i Boca Juniors

Ish-mbrojtësi i Interit dhe Romës, Nicolas Burdisso është emëruar drejtor sportiv i Boca Juniors, gjigandit argjentinas. Lajmi është publikuar gjatë një konference shtypi. Ky veprim vjen tri ditë pasi klubi i Buenos Airesit largoi trajnerin Guillermo Barros Schelotto pas humbjes historike në Copa Libertadores me për rivalët e përhershëm të …

Më shumë

Kryeministri Rama takohet me studentë dhe pedagogë të Fakultetit të Gjeologji-Minierave

Rama: Fundërrina të universitetit po dizinformojnë studentët

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar në rrjetet sociale se ka zhvilluar gjatë pasdites një takim me disa studentë dhe pedagogë të Fakultetit të Gjeologji-Minierave. “Faleminderit për mikpritjen grupit të studentëve dhe pedagogëve të Gjeologjikut,me të cilët patëm një bashkëbisedim të dobishëm për Dialogun(e në fakt zhvilluam vetë Dialogun). Mësova gjëra …

Më shumë

Presidenti Ilir Meta shprehet sot mbi protestën e studentëve

Meta për “Deutsche Welle”: Opozita të bëjë një hap prapa, ndërsa maxhoranca dy!

“Kërkesat e studentëve janë të drejta, plotësisht të realizueshme. Duhet të reflektojmë me shpejtësi, me përgjegjshmëri dhe maturi ndaj protestës së tyre”. Kështu është shprehur Presidenti Ilir Meta sot mbi protestën e studentëve në disa qytete të vendit, gjatë 11-vjetorit të përfundimit të programit të Akademisë shqiptare të Studimeve Politike, …

Më shumë