KRYEFAQJA » 2018 (Faqe 29)

Arkiva Vjetore: 2018

Paris, vazhdojnë protestat e dhunshme, qeveria mendon vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme

Paris, vazhdojnë protestat e dhunshme, qeveria mendon vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme

Demonstratat kundër çmimit të lartë të karburanteve vazhdojnë të shtohen në kryeqytetin francez Paris, ndërsa qeveria po shikon mundësinë e vendosjes së gjendjes së jashtëzakonshme. Një ditë më parë u arrestuan 287 personave ndërsa 110 u plagosën, mes tyre një numër policësh. Rreth 75 mijë qytetarë në radhët e “jelekëve …

Më shumë

Putin i blinduar në Argjentinë

Putin i blinduar në Argjentinë

Presidenti rus Vladimir Putin udhëtoi të premten drejt Argjentinës, për të marrë pjesë në takimin e përvitshëm të G20. Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve, në të vërtetë ka qenë autokolona e tij. Dy limuzinat e blinduara “Aurus” u cilësuan pothuajse nga të gjitha mediat lokale si “bunkerë …

Më shumë

Izrael, policia ka rekomanduar dënimin e Netanyahut dhe të bashkëshortes së tij për vjedhje dhe korrupsion

Izrael, policia ka rekomanduar dënimin e Netanyahut dhe të bashkëshortes së tij për vjedhje dhe korrupsion

Policia izraelite njoftoi të dielën se ka rekomanduar dënimin e kryeministrit Benjamin Netanyahu dhe të bashkëshortes së tij Sara për vjedhje dhe korrupsion. Ky është rekomandimi i tretë i këtij lloji në një vit, kundër shefit të qeverisë. Prokurori i përgjithshëm tashmë duhet të vendosë nëse do të dënojë ose …

Më shumë