KRYEFAQJA » 2018 (Faqe 2)

Arkiva Vjetore: 2018

Organizatat humanitare: Emigrantët në kufirin Bosnjë-Kroaci zdo t’i rezistojnë dimrit

Me mijëra emigrantë të mbetur në zonat kufitare të Bosnje-Hercegovinës me Kroacinë nuk janë të përgatitur siç duhet për temperaturat e acarta të dimrit dhe mund të mos rezistojnë dot gjatë stinës së ftohtë. Zyrtarë të Kryqit të Kuq ndërkombëtar dhe të Gjysmëhënës së Kuqe paralajmërojnë se, mbi 5.000 emigantë …

Më shumë

Trump grindet me liderët demokratë në transmetim direkt

Grindje e pashembullt në Zyrën Ovale: ku, para kameramanëve Presidenti amerikan Donald Trump u përplas verbalisht me udhëheqësit demokratë, atë të minorancës të Senatit Chuck Schumer dhe me atë të Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi. Takimi publik u përshkallëzua gjatë diskutimeve për çështjen e fondeve që Trump kërkonte për ndërtimin …

Më shumë

E Mërkurë 12 Dhjetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Ballkani verilindior është në aktivitetin e rrymave ajrore  të ftohta veriore të cilat do të sjellin  rënie të temperatura në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E Mërkurë 12 Dhjetor 2018 E Mërkurë dt 12 Dhjetor 2018  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të përqëndruara në Jug ku do të ketë rreshje të pakta shiu. Era do …

Më shumë

Studentët e Universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi” fitojnë disa të drejta

Studentët e Universitetit të Shkodrës "Luigj Gurakuqi" fitojnë disa të drejta

Studentët e Universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi”, duket se kanë arritur fitoren e parë ndaj rektoratit të këtij universiteti me protestën e tyre. Ky rektorat ka plotësuar disa nga kërkesat e studentëve. Mes tyre ulja e notës mesatare nga 9 në 7 për studentët në përfundim të ciklti studimor bachelor, …

Më shumë