KRYEFAQJA » 2018 (Faqe 19)

Arkiva Vjetore: 2018

Trashëgimi Kulturore dhe Historike, italianët “mësyjnë’ në Gjirokastër

Gjatë këtij viti turistët italianë, kanë qenë ndër vizitorët më të shumtë në qytetin e Gjirokastrës. Sipas Konsullatës italiane, viti 2018 rregjistron një numër në rritje turistësh në Gjirokastër krahasuar me vitin paraardhës. Gjithmonë e më shumë Shqipëria dhe Gjirokastra po promovohen në Itali madje Shqipëria ka qenë ndër destinacionet …

Më shumë

Meta : Vetingu në politikë i domosdoshëm, por duhet gjetur mënyra për realizimin e tij

:

Presidenti Ilir Meta këmbënguli në vettingun në politikë është i domosdoshëm dhe duhet gjetur mënyra për realizimin e ti. Këtë koment zoti Meta e bëri nga Pogradeci ku ishte i pranishëm në një festë lokale, ndërsa në parlament maxhoranca dhe opozita po debatonin mjaftë ashpër. “Mesazhi është që reforma në …

Më shumë

Zhvillohen dy ndeshjet e para të javës së 18-të, Kategoria Superiore

Zhvillohen dy ndeshjet e para të javës së 18-të, Kategoria Superiore

Janë zhvilluar sot dy ndeshjet e para të javës së 18-të të Kategorisë Superiore. Tirana rikthehet të shkëlqejë dhe të fitojë. Skuadra e drejtuar nga Ardian Mema fitoi në shtëpi 1-0 përballë Flamurtarit, duke e mbyllur vitin 2018 me fitore. Bardh-e-blutë kanë zhvilluar një lojë bindëse përballë një Flamurtari që …

Më shumë