KRYEFAQJA » 2018 (Faqe 12)

Arkiva Vjetore: 2018

Forumi Ekonomik, Shqipëria dhe Estoni synojnë rritjen e bashkëpunimit

Bashkëpunimi tregëtar mes Shqipërisë dhe Estonisë është akoma në nivele modeste, dhe për të rritur më shumë këtë bashkëpunim, është zhvilluar në Tiranë forumi i biznesit mes dy vendeve. Sektorët prioritarë të ekonomisë shqiptare për të cilat sipërmarrësit estonezë shfaqen interes janë: sektori i teknologjisë së informacionit, ai i agrokulturës dhe …

Më shumë

Media në Shqipëri, IREX: Rënie e ngadaltë, ka nevojë për rritje standartesh profesionale

Media në Shqipëri, IREX: Rënie e ngadaltë, ka nevojë për rritje standartesh profesionale

Hollësi nga raporti i fundit i organizatës IREX mbi gjendjen e medias në Shqipëri për 2018 – ën ishin në fokus të diskutimit, në një tryezë me përfaqësues të medias, akademikë e profesionistë të gazetarisë. Sipas këtij raporti media në Shqipëri dëshmoi një përmirësim të lehtë lidhur me objektivat e …

Më shumë

“Babale 2”, Taulant Balla dëshmon në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

Kallëzimi i Taulant Ballës për Bashën, Nunun dhe Çollakun

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka dëshmuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, pas padisë që dorëzoi ndaj kryedemokratit Lulzim Basha, deputetit Ervin Salianji dhe ish-drejtorit të Policisë Bashkiake të Tiranës, Florenc Hoxha, për çështjen “Babale 2”. Pasi doli nga Krimet e Rënda, Balla tha se ka …

Më shumë