KRYEFAQJA » 2018 (Faqe 10)

Arkiva Vjetore: 2018

Thaçi, u drejtohet ligjvënësve në parlament me fjalimin e fundvitit

Thaçi, u drejtohet ligjvënësve në parlament me fjalimin e fundvitit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, u është drejtuar ligjvënësëve në parlament me fjalimin e fundvitit. Në fjalën e tij përpara deputetëve, por në mungesë të kryeminsitrit Haradinaj, Thaçi theksoi arritjet e këtij viti por kërkoi mbështetjen për negociatat me Serbinë me qëllim arritjen e një marrëveshjeje finale që do të …

Më shumë

PD-LSI, padi në Prokurori për rrëzimin e dekretit të Presidentit

Dy partitë më të mëdha opozitare, Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, depozituan në Prokurorinë e Përgjithshme, padi për të gjithë deputetët e shumicës parlamentare, pasi sipas tyre kanë shkelur rregulloren e Kuvendit duke rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta për ligjin e ‘tatimin mbi të ardhurat’. Aleatët , …

Më shumë

Basha kundra Ramës: Paketa është mashtrim i plotë dhe shenjë e çoroditjes totale!

Basha kundra Ramës: Paketa është mashtrim i plotë dhe shenjë e çoroditjes totale!

Vetëm pak minuta pasi kryeministri Edi Rama bëri publike vendimet e qeverisë së tij për zgjidhur kërkesat e studentëve, kreu i Partisë Demokratike në opozitë Lulzim Basha, doli në konferencë për shty dhe i cilësoi mashtrime për të çoroditur studentët dhe opinionin publik. “Rama po përpiqet të mashtrojë studentët me …

Më shumë