KRYEFAQJA » 2018 » Shtator (Faqe 8)

Arkiva Mujore: Shtator 2018

Ministrat e jashtëm të Ballkanit Perëndimor dhe Komisioneri Han i BE-së në Nju Jork – Svilanoviç: Viti vendimtar për Ballkanin!

Nju Jork – Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal organizoi sot një mëngjes pune të ministrave të jashtëm të Ballkanit Perëndimor dhe Komisionerit për Politikat e Fqinjësisë Evropiane dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, në Nju Jork. Ky takiminformal u organizua në kuadër të Sesionit të ardhshëm të Asamblesë së Përgjithshme të …

Më shumë

Referendumi në Maqedoni, “Propaganda për bojkot, rrezik për vendin dhe rajonin”

Zv.Kryeministri i Maqedonisë Bujar Osmani tha në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi në RTSH, se në prag të referendumit të 30 shtatorit pritet të intensifikohet propaganda për bojkot. “Kemi informacion që 500 mijë broshura do të hidhen nga ajri në qytetet e Maqedonisë me mesazhe kundër referendumit”- u shpreh …

Më shumë

Edukimi seksual në shkollat shqiptare

Edukimi seksual në shkollat shqiptare

Orët e edukimit seksual në shkollat e mesme të Tiranës përveç informacionit teorik, këtë vit do të pasurohen edhe me elementë praktikë të përdorimit të metodave kontraceptive. Autoriteti Shëndetësor Rajonal që po zbaton nismën, konfirmon për RTSH se tek mjekët në shkolla, gjimnazistët do të mund të marrin praktikisht edhe …

Më shumë