KRYEFAQJA » 2018 » Shtator (Faqe 7)

Arkiva Mujore: Shtator 2018

PRANGOSEN DY AMERIKANË, PRODHONIN NË TIRANË DROGËRA SINTETIKE

 Dy shtetas amerikanë janë prangosur këtë të mërkurë, pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin prodhonin në një bazë të ngritur në Tiranë, lëndë narkotike dhe më pas i tregtonin ato. Pas një hetimi 1-vjeçar, në bashkëpunim mes Policisë, Prokurorisë dhe DEA-s amerikane, policia ka mundur të gjejë bazën e drogës, të …

Më shumë

Rritet bonusi për lindjet

Kryeministri Edi Rama në një dalje të posaçme bashkë me ministren e Shëndetësisë dhe Mirëqënies sociale, Ogerta Manastirliu, komunikuan politikën e re të qeverisë për të mbështetur fëmijët. Kryeministri njoftoi jo vetëm shumëfishimin e cekut bonus që jepet çdo femije të lindur, por edhe procedurën e re që do të …

Më shumë

Ilir Meta, takime ne OKB

Në shtetet e Bashkuara të Amerikës  ku po merr pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, presidenti  Ilir Meta është takuar me homologë dhe krerë të qeverive. Me homologun polak   Andrezhej Duda , presidenti Meta i shprehu mirënjohjen për mbështetjen  në procesin e  integrimit …

Më shumë