KRYEFAQJA » 2018 » Shtator (Faqe 6)

Arkiva Mujore: Shtator 2018

E Enjte 27 Shtator 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga  rryma ajri të ftohta me origjinë Verilindore të cilat do të kushtëzojnë mot me kthjellime  por  rënie të temperaturave. E Enjte 27 Shtator 2018 E Enjte dt 27 Shtator  mot do të mbetet me  kthjellime  kalime  të pakta vranësirash në relievet malorë.  Era do të jetë me drejtim  Verilindje  (NE) me shpejtësi  8-15 m/sek në …

Më shumë

NDAHET NGA JETA REGJISORI ROLAND ROSHI. PËR SHUMË VITE KONTRIBUT NË RTSH SI FOLËS E REGJISOR

Roland Roshi, një ndër regjisorët më të vjetër në Radio Televizionin Shqiptar është ndarë papritur nga jeta sot pasdite. Roshi ishte në krye të detyrës, përpara një edicioni informativ në RTSH kur u godit nga sëmundja, dhe pavarësisht reagimit dhe dërgimit të shpejtë në Spital ai nuk mundi te fitonte …

Më shumë