KRYEFAQJA » 2018 » Shtator (Faqe 21)

Arkiva Mujore: Shtator 2018

E Martë 18 Shtator 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Moti, Xhakollari: Dhjetori ofron ekstreme!

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga zonë me presion të lartë atmosferik me qëndër kryesore të pozicionuar në Europën Verilindore  e cila po ifluencon temperatura të larta në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E Martë 18 Shtator 2018 E Martë dt 18 Shtator  moti do të jetë  fillimisht me vranësira dhe prani të mjegullës , gradualisht gjatë ditë vranësirat …

Më shumë

Ruçi i uron fillimin e vitit të ri shkollor nxënësve dhe mësuesve të gjimnazit “Janaq Kilica” në Fier

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ishte sot mes nxënësve, mësuesve e prindërve të gjimnazit “Janaq Kilica” në Fier, për t’u uruar atyre fillimin e vitit të ri shkollor.Rreth 44 mijë nxënës, nën kujdesin, dijet dhe urtësinë e 4 mijë mësuesve, në 173 shkollat e qarkut të Fierit nisin betejën fisnike …

Më shumë