KRYEFAQJA » 2018 » Shtator (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Shtator 2018

ZJARRET NË PYJE, POLICIA E TIRANËS KËRKON BASHKËPUNIMIN E KOMUNITETIT

: Shtimi i rasteve të rënies së zjarreve në pyje, ka detyruar policinë e Tiranës që të kërkojë bashkëpunimin e komunitetit, për të parandaluar djegien e pyjeve dhe vënë para përgjegjësisë të atyre që shkaktojnë zjarre. Përmes një dalje të posaçme për mediat,  Zv.Drejtori për Rendin dhe Sigurinë Publike të …

Më shumë

MINISTRJA KUMBARO: “33 KANTIERE RESTAURIMI NË OBJEKTET E TRASHËGIMISË”

Janë rreth 33 kantiere restaurimi në të gjithë Shqipërinë tek objekte të ndryshme të trashëgimisë kulturore të vendit tonë.  Kjo është bërë e ditur nga Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro e cila ka qenë e pranishme në qytetin e Korçës për të ndjekur nga afër punimet që konsistojnë në ruajtjen …

Më shumë

Inagurohet “Hilton Garden Inn” Tirana

Çeli dyert në Tirane linja e gjigandit nderkombetar të hotelerisë “Hilton Garden in”. Rrjeti prestigjioz global i hotelerisë “Hilton Garden in” tashmë është prezent edhe në Shqipëri. Zgjerimi i markave të njohura boterore sic eshte Hilton pritet t’i japë një dimension të ri hotelerisë në tregun shqiptar. Kryeministri i Shqipërisë …

Më shumë

RUSIA NIS DËRGIMIN E RAKETAVE S-300 NË SIRI

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov tha të premten se Moska kishte nisur dërgimin e sistemit të raketave sipërfaqësore në Siri dhe paralajmëroi fuqitë perëndimore të përpiqen të ndihmojnë përpjekjet e udhëhequra nga OKB-ja për t’i dhënë fund konfliktit shtatëvjeçar. “Dorëzimi filloi tashmë dhe ashtu siç Presidenti (Vladimir) Putin tha …

Më shumë