KRYEFAQJA » 2018 » Shtator (Faqe 19)

Arkiva Mujore: Shtator 2018

E Mërkurë 19 Shtator 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po vazhdon të ndikohet nga periferia me presion të lartë atmosferik me qëndër kryesore të pozicionuar në Europën Verilindore  e cila po ifluencon temperatura të larta në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E Mërkurë 19 Shtator 2018 E Mërkurë dt 19 Shtator  moti do të mbetet i qëndrueshëm me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në zonat …

Më shumë

Macron, për reformimin e sistemit shëndetësor në Francë

Macron, për reformimin e sistemit shëndetësor në Francë

Presidenti francez, Emmanuel Macron bere te ditura planet rreth reformit të sistemit për kujdes shëndetësor, ndonëse ai aktualisht konsiderohet një nga më të mirët në botë. Macron ka përmendur ndryshimet organizative nëpër spitale, në rekrutimin e doktorëve, si dhe përdorimin më të mirë të teknologjisë digjitale për të siguruar kujdes …

Më shumë

Skandali i infektimit me HIV nga trajtimet estetike, në SHBA

Skandali i infektimit me HIV nga trajtimet estetike, në SHBA

Infektimi i disa klientëve me virusin HIV-AIDS nga procedurat dermo-estetike në një klinikë VIP në SHBA, ka risjellë në vëmendje të dermatologëve shqiptarë paralajmërimin se ky fatalitet, mund ti ndodhë edhe Shqipërisë. Dermalogia në QSUT, Erjona Shehu, thotë se për shkak se në Shqipëri këto procedura bëhen edhe në sallone …

Më shumë