KRYEFAQJA » 2018 » Shtator (Faqe 10)

Arkiva Mujore: Shtator 2018

E Martë 25 Shtator 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga  rryma ajri të freskëta me origjinë Verilindore të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë rënie të temperaturave. E Martë 25 Shtator 2018 E Martë dt 25 Shtator  mot do tëjetë  me kthjellime dhe kalime vranësira të pakta në relievet malorë.  Era do të jetë me drejtim  Verilindje  (NE) me shpejtësi  8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës …

Më shumë

BERLIN, ARRIHET MARRËVESHJA PËR ISH-SHEFIN E SHËRBIMEVE SEKRETE

Partitë e mëdha qeveritare të koalicionit të kancelares gjermane, Angela Merkel kanë arritur një marrëveshje për çështjen e së ardhmes së ish-kreut të shërbimeve sekrete, Hans-Georg Maassen, i cili kishte provokuar tensione të  reja brenda aleancës. Maasen, i larguar nga detyra këtë javë, nuk do të bëhet zëvendësministër i Brendshëm, …

Më shumë