KRYEFAQJA » 2018 » Gusht (Faqe 7)

Arkiva Mujore: Gusht 2018

Tabaku: Një në tre tendera në Shqipëri përfitohen në mënyrë të padrejtë!

Tabaku: Një në tre tendera në Shqipëri përfitohen në mënyrë të padrejtë!

Partia Demokratike më e madhja e opozitës në Shqipëri, publikon fakte dhe raporte që sipas saj tregojnë se një në tre tendera në Shqipëri përfitohen në mënyrë të padrejtë dhe pa garë. Deputetja demokrate Jorida Tabaku përmendi një prej këtyre kompanive, që sipas saj është e një familjari të kryeministrit …

Më shumë

Liberalizimi i vizave për Kosovën, nesër në komision

KE pritet të vendosi për liberalizimin e vizave me Kosovën

Komiteti për Liritë Civile, Drejtësi dhe cështje të Brenshme në Parlamentin Europian pritet të diskutojë nesër procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën. Pas mbledhjes së Këshillit Ministror për Integrim Europian, Ministrja kosovare e integrimit, Dhurata Hoxha, u shpreh  shpresëplotë se ky komision do ta mbështeste liberalizimin e vizave dhe …

Më shumë

Vrasje me thikë në Shkodër

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme  në Shkodër, ne vendin e quajtur ‘Ura e Thive’  ku ka mbetur i vrarë me thikë 54-vjeçari Prendush Fushaj. Policia ka arritur të identifikojë edhe autorin e dyshuar, shtetasin Fredi Pllumi, rreth 30 vjeç. Mësohet se shkak për konfliktin mes viktimës …

Më shumë