KRYEFAQJA » 2018 » Gusht (Faqe 6)

Arkiva Mujore: Gusht 2018

Zjarr në tragetin grek

Një zjarr ra mesnatën e sotme në një traget pasagjerësh i cili ishte drejtuar për në ishullin e Kretës me 1016 persona në bord. Fatmirësisht raportohet se trageti është kthyer në Portin e Pireut mëngjesin e sotëm, dhe të gjithë eprsonat që po udhëtonin në të nuk kanë pësuar dëmtime. …

Më shumë

Bushati në RTSH: “Politika në Shqipëri duhet ti përgjigjet rëndësisë së procesit të integrimit”

Intervista e Ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme, Bushati, për RTSH

Denada  Shkodrani,gazetare RTSH:  Z. Ministër,Ju sikurse edhe Kryeministri, një dite më parë në takimin informal në Durrës, rikonfirmuat gadishmërinë e Shqipërisë për të pritur emigrantët që mberritën javën e kaluar në brigjet Italiane.Sa janë kapacitetet e Shqipërisë për të pritur një fluks emigrator drejt BE-së? Ditmir Bushati,Ministër për Europën e Punët …

Më shumë

Merkel: Modifikimi i kufijve Kosovë-Serbi, pasoja për Ballkanin

Merkel: Modifikimi i kufijve Kosovë-Serbi, pasoja për Ballkanin

Kancelarja gjermane, Angela Merkel paralejmëroi se marrëveshja e mundshem në mes Kosovës dhe Serbisë për modifikimin e kufirit të tyre të përbashkëtmund të ketë pasoja në rajonet e tjera të Ballkanit. Merkel i bëri këto komente gjatë një konference për media në Berlin së bashku me kryeministrin e Kroacisë, Andrej …

Më shumë

Audiopërgjimi i Biankut, Basha: Prova më tronditëse në këto 28 vjet, që qeveria e Edi Ramës si një organizatë tipike mafioze!

Audiopërgjimi i Biankut, Basha: Prova më tronditëse në këto 28 vjet, që qeveria e Edi Ramës si një organizatë tipike mafioze!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e konsideroi si zhantazh ndaj Ledi Biankut, gjyqtarit shqiptar të Gjykatës së Strasburgut “për të bllokuar vendimet e Strasburgut për pronat” një audiopërgjimi të publikuar në media dhe kërkoi nisjen e hetimeve nga prokuroria. Në një dalje për mediat zoti Basha tha se kjo …

Më shumë