KRYEFAQJA » 2018 » Gusht (Faqe 5)

Arkiva Mujore: Gusht 2018

Prokuroria e Tiranës sekuestron bisedën e plotë mes Bjankut dhe Bibës

Zgjidhen 6 prokurorët e Këshillit të Lartë të Prokurorisë

Ajo që po konsiderohet si Çështja e “Shantazhit” ndaj Gjykatës së Strasburgut, ka njohur sot një zhvillim të ri. Prokuroria e Tiranës ka vendosur të sekuestrojë materialin bruto të bisedës mes gjyqtarit të Strasburgut Ledi Bjanku dhe nënkryetarit të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve Denar Biba. Kjo prokurori ka nisur hetimet …

Më shumë

“Shantazhi” ndaj Gjykatës së Strasburgut, PD dhe PS replikojnë në distancë

Vazhdojnë komentet rreth audiopërgjimit Bianku-Biba

Ajo që po konsiderohet nga opozita e djathtë si shantazh i qeverisë ndaj Gjykatës së Strasburgut, ka qenë në vemendje të deklaratës së PD e lexuar të mërkurën nga këshilltari ligjor i saj Gazmend Bardhi, ish ministër teknik i drejtësisë në qeverinë Rama. “Audio regjistrimi është prova më diskredituese për …

Më shumë

“Shqipëria që duam”, Rama: Platforma po sjell ndryshime në zyrat e shtetit

Bindjen e tij se platforma “Shqipëria që duam” funskionon për kryeministrin Rama e përforcojnë dëshmitë e dhjetra qytetarëve që po gjejnë zgjidhje pas publikimit të problemeve të tyre në këtë portal. Të tilla dëshmi u sollën sot edhe gjatë takimit të kreut të qeverisë me koordinatorët e bashkëqeverisjes. Shëndetësia dhe …

Më shumë

Presidenti Meta: Çdo tentativë për të imponuar modele të ndryshimit të kufijve, do të cënonte stabilitetin e rajonit dhe do të vinte në rrezik frymën dhe parimet e BE-së

Presidenti Meta:Çdo tentativë për të imponuar modele të ndryshimit të kufijve, do të cënonte stabilitetin e rajonit dhe do të vinte në rrezik frymën dhe parimet e BE-së

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka deklaruar”Çdo tentativë për të imponuar modele të ndryshimit të kufijve, jo vetëm do të cënonte stabilitetin e rajonit, por do të vinte në rrezik edhe frymën dhe parimet e BE-së për të cilat ajo është investuar nga themelimi i saj deri sot”. Deklaratën e …

Më shumë

Enti Rregullator i Energjisë, analizon nesër tarifat

A do të ndryshojnë tarifat e përdorimit të energjisë elektrike sipas nivelit të tensionit? Enti Rregullator i Energjisë Elektrike analizon ditën e nesërme, në mbledhjen e Bordit të Komisionerëve, realizimin e të ardhurave për aktivitet e shpërndarjes dhe furnizimit me pakicë të energjisë elektrike për periudhën 2015-2018. Sipas burimeve zyrtare …

Më shumë