KRYEFAQJA » 2018 » Gusht (Faqe 47)

Arkiva Mujore: Gusht 2018

Velipojë, Klosi u bën thirrje bizneseve: Jini të ndershëm me çmimet!

Velipojë, Klosi u bën thirrje bizneseve: Jini të ndershëm me çmimet!

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi ju kërkoi bizneseve turistike në Velipojë të jenë të ndershëm me çmimet, pasi kjo politikë është çelësi i suksesit të zhvillimit të turizmit. “Shteti ashtu sic ju ka mbështetur në aktivitetin tuaj,do të jetë në kontroll që aktiviteti të mos jetë abuziv, të …

Më shumë

Gjiknuri premton shtim të linjave të trageteve që lidh Sarandën me Korfuzin

Gjiknuri premton shtim të linjave të trageteve që lidh Sarandën me Korfuzin

Ministri i energjisë dhe infrastrukturës Damian Gjiknuri premtoi shtim të linjave të trageteve që lidh Sarandën me Korfuzin, pas kërkesave në rritje për qarkullim mes dy vendeve. Gjatë një takimi me operatorët turistikë të zonës ministri tha se krahas shtimit të linjës së trageteve, qeveria po sheh edhe mundësinë e …

Më shumë

Shkëndija, paraqitje e shkëlqyer dhe shtim të financave

Shkëndija, paraqitje e shkëlqyer dhe shtim të financave

Shkëndija e Tetovës vazhdon të bëjë një paraqitje të shkëlqyer në veprimtaritë evropiane. Skuadra e shqiptarëve të Maqedonisë ka shkruar të martën në mbrëmje një tjetër kapitull të suksesshëm në historinë e saj. Kuqezinjtë tetovarë kanë trimfuar në duelin me moldavët e Sherifit të Tiraspolit, duke u kualifikuar me rezultatin …

Më shumë

E Mërkurë 01 Gusht 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Moti, Xhakollari: Dhjetori ofron ekstreme!

Gadishulli i Ballkanit  po vazhdon të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore  të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë  dhe Kosove mot pjesërisht të qëndrueshëm. E Mërkurë 01 Gusht 2018  Dita e Mërkurë  dt 01 Gusht zona Perëndimore  do të  jetë  me diell ndërsa zonat malore sërish me vranësira dhe rreshje shiu me stuhi. Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugperëndim (SW)  me shpejtësi  …

Më shumë