KRYEFAQJA » 2018 » Gusht (Faqe 46)

Arkiva Mujore: Gusht 2018

Dënimi i pastorit amerikan Brunson, SHBA sanksione ministrave Gul dhe Sojlu

Moslirimi i Bransonit, SHBA kërcënon Turqinë me sanksione

Shtetet e Bashkuara kanë sanksionuar Turqinë, duke goditur dy nga figurat më të larta të qeverisë së Ankarasë, ministrin e Drejtësisë dhe atë të Brendshëm. Shkak për këtë lëvizje të paralajmëruar më herët nga Uashingtoni është bërë dënimi i pastorit amerikan Andrew Brunson. Për Shtëpinë e Bardhë, ministrat Abdulhamit Gul …

Më shumë

PD: Konfimimi i Hallunajt është këmbanë alarmi për sistemin e ri të drejtësisë

PD: Konfimimi i Hallunajt është këmbanë alarmi për sistemin e ri të drejtësisë

PD e opozitës sërish nga kundërshtuar një vendim të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Ky komision konfirmoi në detyrë gjyqtarin e Gjykatës së Krimeve të Rënda Dritan Hallunaj. Sipas deputetit të PD Enkelejd Alibeaj, ish ministër i drejtësisë, gjyqtari Hllunaj shpalli të pafajshëm Arben Frrokun, i dënuar nga gjykatat më …

Më shumë