KRYEFAQJA » 2018 » Gusht (Faqe 45)

Arkiva Mujore: Gusht 2018

Vuthaj mirëpret 22 grupe folklorike shqiptare

Vuthaj mirëpret 22 grupe folklorike shqiptare

Në Vuthaj të Plavë-Gucisë për 3-ditë rresht u organizua Festivali Folklorik Mbarëkombëtar, në dhe tubimi i përvitshëm “Mirë se vini në Alpet Shqiptare 2018”. Në këtë aktivitet u prezantuan 22 ansamble dhe grupe nga Shqipëria, Kosova, Mali i Zi dhe Diaspora u prezantuan në festivalin e përvitshëm folklorik mbarëkombëtar, në …

Më shumë

E Enjte 02 Gusht 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik (A)  me qëndër  të pozicionuar në Europën Verilindore e cila do të kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë mot pjesërisht të qëndrueshëm. E Enjte 02 Gusht 2018  Dita e Enjte  dt 02 Gusht  moti do të jetë me kthjellime  dhe temperatrua të larta përgjatë Ultësirës perëndimore  , ndërsa …

Më shumë