KRYEFAQJA » 2018 » Gusht (Faqe 40)

Arkiva Mujore: Gusht 2018

Tabaku për RTSH: Qeveria e ka shndërruar Shqipërinë në “Lavatriçe” të parave të pista

Tabaku për RTSH: Qeveria e shndërruar Shqipërinë në “Lavatriçe” të parave të pista

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku akuzon Qeverinë se e ka shndërruar Shqipërinë në “Lavatriçe” të pastrimit të parave të pista. Në një intervistë për RTSH-në, zonja Tabaku tha se modeli  keqeverisës i ekonomisë dhe aferat e mëdha korruptive kanë sjellë krizë ekonomike dhe rritje të nivelit të borxhit. Ajo …

Më shumë

Venezuelë, atentat me dron ndaj presidentit Maduro

Venezuelë, atentati ndaj Maduros, arrestohen 14 persona

Presidenti venezuelian, Nicolas Maduro i ka mbijetuar një atentati të ndërmarrë ndaj tij përmes “drone”-ve të mbushur me eksplozivë. Maduro ishte duke folur në një ceremoni ushtarake në Karakas, në momentin kur ndodhi sulmi i papritur. Pamjet e drejtpërdrejta të fjalimit të Maduros treguan fillimisht vështrimin shqetësuese përpara të presidentit, …

Më shumë