KRYEFAQJA » 2018 » Gusht (Faqe 32)

Arkiva Mujore: Gusht 2018

Atletikë, Smajlaj dhe Gega, ose triumfi përkundër gjasave

Batuta e komentatorit të rrjetit prestigjioz ndërkombëtar të transmetimeve sportive “Eurosport”, i cili teksa flet për Luiza Gegën kujton se shpesh asaj i është dashur të stërvitet nëpër rrugicat dhe stolat e parqeve të Tiranës, ka rizgjuar edhe një herë realitetin e hidhur të sportit shqiptar. Ndërkohë që në Berlin …

Më shumë

Partizani fiton trofeun parasezonal “Paskuçi 2018”

Partizani fiton trofeun parasezonal “Paskuçi 2018”

Partizani është shpallur fitues i edicionit të dytë të trofeut Trofeu “Paskuçi 2018”, që u zhvillua të shtunën në mbrëmje në Stadiumin “Niko Dovana” të Durrësit, dhe u soll për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, pasi ka mundur në finale Teutën vendase me rezultatin 2-0. Ky turne bëri …

Më shumë