KRYEFAQJA » 2018 » Gusht (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Gusht 2018

Haradinaj dhe Thaçi përplasen për kufijtë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ripërsëritur edhe një herë qëndrimin e tij kundër idesë së Presidentit Hashim Thaçit për “korrigjim kufijsh” mes Kosovës dhe Serbisë. “Marrëveshja Përfundimtare Ligjërisht e Obligueshme midis Kosovës dhe Serbisë do të jetë një hap vendimtar për sigurimin e stabilitetit dhe paqes në rajonin tonë. …

Më shumë

Gega për Kastriotin

Partizani luan me Kastriotin, një skuadër e rikthyer sivjet në kategorinë superiore. Në dy ndeshjet e para krutanët kanë marrë një fitore dhe një humbje. Por sa e njeh trajneri  Partizanit, Skënder Gega skuadrën krutane. Të kuqtë fituan me Kamzën ndeshjen e kaluar, por trajneri Gega nuk është i kënaqur …

Më shumë

LIBE në PE, voton për liberalizimin e vizave për Kosovën

LIBE në PE, voton për liberalizimin e vizave për Kosovën

Në Parlamentin Evropian, Komiteti për Liritë Qytetare, Drejtësi, dhe Çështje të Brendshme – LIBE, ka votuar pro liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Eurodeputetja dhe raportuesja për liberalizimin e vizave me Kosovën në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon, ka kërkuar mbështetje për liberalizimin e vizave për Kosovën, duke e konsideruar …

Më shumë

Rama viziton një familje të varfër në Shijak:”Nuk e prisja që situata ishte kaq e tmerrshme”

Rama viziton një familje të varfër në Shijak:"Nuk e prisja që situata ishte kaq e tmerrshme"

Kryeministri socialist Edi Rama ka publikuar sot në rrjetin social Fejsbuk një video prej tre minutash, në të cilën shfaqet varfëria ekstreme në një familje në Shijak, pak kilometra larg Tiranës. I zoti i shtëpisë Hysen Zhupani, bashke me gruan dhe tre fëmijët, ka shprehur kënaqësinë që zoti Rama ju …

Më shumë