KRYEFAQJA » 2018 » Gusht (Faqe 29)

Arkiva Mujore: Gusht 2018

Rikthehen zjarret në Greqi

Rikthehen zjarret në Greqi

Vetëm disa ditë pas zjarreve vrastare në periferi të Athinës, vatra të reja zjarri kanë djegur shumë zona pyjore në ishullin Evia pranë kryeqytetit grek, ndërsa orët e fundit shumë zjarre po shkrumbojnë prefekturën e Ilias në gadishullin e Peloponezit. Mbrëmjen e së hënës, shërbimi zjarrfikës ka njoftuar se rreth …

Më shumë

Londër, makina përplaset me barrierat e sigurisë së parlamentit

Londër, makina përplaset me barrierat e sigurisë së parlamentit

Forca të armatosura të policisë kanë rrethuar një automjet dhe arrestuan drejtuesin e tij, pasi kishte goditur një numër këmbësorësh, e më pas u përplas me barrierat e sigurisë jashtë Parlamentit britanik, “Westminster”, mëngjesin e kësaj të marte. Dëshmitarët kanë dëgjuar një “goditje të zhurmshme” kur një automjet ngjyrë gri …

Më shumë