KRYEFAQJA » 2018 » Gusht (Faqe 22)

Arkiva Mujore: Gusht 2018

Gjuriç: Nëse ka zgjidhje për Kosovën, Serbia më shumë territor

Gjuriç: Nëse ka zgjidhje për Kosovën, Serbia më shumë territor

Drejtori I ashtuquajturës Zyra për Kosovën, Marko Gjuriç në një prononcim për të përditshemn Serbe “Politiko” ka folur për bisedimet mes Serbisë dhe Kosovës. Nëse do të ketë zgjidhje të problemit të Kosovës, atëherë Serbia dhe serbët do të kenë më shumë territor, para dhe të drejta. Kështu ka deklaruar për …

Më shumë

Erdogan për SHBA

Erdogan: Evropa është e sëmurë, Evropa po shembet!

“Nuk jemi përkulur dhe nuk do të përkulemi para atyre që e ndërtojnë mirëqënien e tyre duke gjunjëzuar botën”. Kështu u shpreh sot presidenti turk Rexhep Taip Erdoan, në kongresin e gjashtë të Partisë së Tij për Drejtësi dhe Zhvillim, për mosmarrëveshjet e fundit mes vendit të tij dhe Shteteve …

Më shumë

Ndërron jetë Kofi Anan

Është ndarë nga jeta në moshën 80 vjecare Kofi Anan, i pari afrikan me ngjyrë që u bë sekretari i prgjigjshëm i OKB-së. Fondacioni që mban emrin e tij bëri të ditur se Anan ndërroi jetë këtë të shtunë në Zvicër, pas një sëmundje të shkurtër. Për dy mandate, Anan …

Më shumë

Euroizimi po rritet

Të dhënat zyrtare të Bankës së Shqiperisë tregojne se pesha e monedhes europiane ne sistemin bankar ka vijuar te shtohet, pavaresisht luftes qe autoritetet kane shpallur për deeuroizimit 7 muaj me pare. Referuar treguesve periodik te bankes qendrore, ne mesin e ketij viti, pesha e depozitave ne valute ne sistemin …

Më shumë