KRYEFAQJA » 2018 » Gusht (Faqe 19)

Arkiva Mujore: Gusht 2018

Afghanistan, Kabul bombardohet ndërsa po festonte Kurban Bajramin

AttackSpeech

Kabuli, kryeqyteti i Afghanistani është bombarduar mëngjesin e sotëm, ndërsa vendi po festonte Kurban Bajramin. Goditja ndodhi ndërsa Presidenti i vendit, Ashraf Ghani po mbante fjalën në kremtimin e festës së Kurban Bajramit. Zyrtarët thanë se luftimet shpërthyen mes forcave të sigurisë dhe militantëve në lagjen e vjetër të qytetit. …

Më shumë

Indi, situatë e vështirë në Keral nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut

Indi, situatë e vështirë në Keral nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut

Rreth 22.000 persona të bllokuar si pasojë e përmbytjeve dhe rrëshqitjeve të dheut të shkaktuara nga shirat monsun, që goditën shtetin federal indian Keral, janë shpëtuar. Reshjet e rrëmbyeshme shkaktuan daljen e lumenjve duke dëmtuar infrastrukturën rrugore, ndërsa banorët e Keral-it, me helikopterë dhe varka u shpëtuan nga mbrojtja civile, …

Më shumë

BE: Kalimi i vijës dinarike në Shqipëri e Kosovë, turizëm tematik

përmes një turi me ecje ose biçikletë

Ndërsa ka paralajmëruar kalimin nëpër Shqipëri e Kosovë, Bashkimi Europian ka evidentuar si turizëm tematik vijën Dinarike; korridori i kalimit në Malësi, që nga Sllovenia, Kroacia, Bosnja Hercegovina. Mali i Zi, Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia, është gjallëruar sipas konceptit të kalimit përmes një turi me ecje ose biçikletë. Praktikisht në …

Më shumë

MB: Nuk ka raport të CIA-s për Shqipërinë! Janë spekulime!

MB: Nuk ka raport të CIA-s për Shqipërinë! Janë spekulime!

Ministria e Brendshme i ka konsideruar “Spekulime politike për të prodhuar me çdo kusht lajme negative që njollosin dhe cënojnë drejtpërdrejt punën dhe sakrificat e punonjësve të Policisë së Shtetit” lajmet që kanë qarkulluar në disa media që i referoheshin një raporti të CIA-s për Shqipërinë. “”The World Factbook”, është …

Më shumë