KRYEFAQJA » 2018 » Gusht (Faqe 12)

Arkiva Mujore: Gusht 2018

Kriza e emigrantëve, Bushati : Jemi gati ti japim një dorë Italisë!

Kriza e emigrantëve, Bushati : Jemi gati ti japim një dorë Italisë!

Shqipëria ka shprehur gadishmërinë e saj për të ndihmuar Italinë e cila po ballafaqohet me një krizë të fortë të emigrantëve nga Afrika. Lajmi është bërë i ditur nga ministri shqiptar për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati nëpërmjet një statusi në Tuiter. “Ne nuk mund ta zëvendësojmë Evropën, …

Më shumë

Tiranë, rikonstruktohen 14 qendra shëndetësore

Në qëndrën shëndetësore nr.10 në Tiranë vijojnë punimet për rikonstrukionin e saj. Gjatë inspektimit të punimeve Znj. Manastirliu theksoi rëndësinë që kanë këto qendra, si porta e parë e shërbimit ndaj qytetarëve. “Qendra Nr. 10 që inspektojmë sot, e cila i është nënshtruar tashmë punimeve rehabilituese, ofron shërbime për rreth …

Më shumë

MERKEL VIZITON ARMENINË. I QUAN VRASJET MASIVE TË 1915-ËS SI ‘KRIME TË URRYERA QË NUK DUHEN HARRUAR’

Vrasjet masive të armenevë gjatë kohës së perandorisë osmane, kancelarja gjermane Angela Merkel i ka përshkruar “si krime të urryera ndaj armenëve të cilët nuk mund dhe nuk duhet të harrohen”. Merkel e cila filloi dje një vizitë në Armeni, fillimisht vizitoi një memorial kushtuar viktimave të atij që Armenia …

Më shumë