KRYEFAQJA » 2018 » Gusht (Faqe 11)

Arkiva Mujore: Gusht 2018

Kryeministrat e Ballkanit Perëndimor pritet të takohen të hënën në Durrës

Kryeministrat e Ballkanit Perëndimor pritet të takohen të hënën në Durrës

Komisionerit për Zgjerimin Johannes Hahn dhe kryeministrat e shteteve të Ballkanit Perëndimor, pritet të takohen të hënën në Durrës, në fokus të të cilit do të jetë integrimi ekonomik. Sipas një njoftimi të zyrës për shtyp e Kryeministrisë, temë e diskutimit do të jetë vizioni i përbashkët mbi Strategjinë e …

Më shumë

AKU bllokon dhe gjobit katër subjekte që kanë tregtuar vaj ulliri të falsifikuar

AKU bllokon dhe gjobit katër subjekte që kanë tregtuar vaj ulliri të falsifikuar

AKU njoftoi emrat e katër subjekteve që kanë tregtuar vaj ulliri të falsifikuar, ndërsa publikoi edhe fotografitë përkatëse. Ato janë “Saranda Al”, “Jolant Shpk” dhe “O & B/ Ylli Saraci” me adresë Tiranë , si dhe “Leart Iljazi” në Qeparo. Sipas AKU produkti me emërtim “vaj i ullirit” i prodhuar …

Më shumë

Basha: Senatori McCain ishte një zë i fuqishëm në krah të betejave të shqiptarëve!

Basha: Senatori McCain ishte një zë i fuqishëm në krah të betejave të shqiptarëve!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e konsideroi ndarjen nga jeta të senatorit amerikan, John McCain, si një humbje të madhe për kombin shqiptar. “Luftëtar i pamposhtur për kauzën e lirisë, Senatori McCain ishte një zë i fuqishëm në krah të betejave të shqiptarëve për liri, demokraci dhe integrim euro-atlantik. …

Më shumë