KRYEFAQJA » 2018 » Gusht (Faqe 10)

Arkiva Mujore: Gusht 2018

Kalluci për Luftëtarin

Luftëtari nuk i ka bërë një nisje të mirë kampionatit të 80-të kombëtar, duke pësuar dy humbje në dy ndeshjet e para. Dhori Kalluci një nga futbollistët e Luftëtarit të para viteve 90-të, në analizën që i bën 180 minutave të skuadrës gjirokastrite thekson se humbja me Laçin jashtë edhe …

Më shumë

Papa nuk u përgjigjet akuzave

Papa Francesku ka refuzuar t’u përgjigjet pretendimeve të një ish diplomati të Vatikanit, i cili i ka bërë thirrje Atit të Shenjtë të dorëhiqet. Arqipeshkvi Karlo Maria Vigano e ka akzuar Papën se ka mbuluar pretendimet për abuzime seksuale nga një kardinal amerikan. Papa u pyet për këto akuza nga …

Më shumë

Papa Françesku: Më vjen turp nga abuzimet e kishës

Papa Françesku: Më vjen turp nga abuzimet e kishës

Papa Françesku u shpreh në Dublin se i vinte “turp” dhe ndjente “vuajtje” përballë “dështimit të autoriteteve kishtare” që të zgjidhte siç duhej “krimet e neveritshme” të klerit në Irlandë. “Dështimi i autoriteteve kishtare – peshkopë, drejtues fetarë, priftërinj për t’u përballur siç duhej ndaj krimeve të neveritshme, ka shkaktuar …

Më shumë