KRYEFAQJA » 2018 » Gusht

Arkiva Mujore: Gusht 2018

Basha: Jemi në një krizë të trefishtë; krizë sigurie, kushtetuese dhe ekonomike

Basha: Jemi në një krizë të trefishtë; krizë sigurie, kushtetuese dhe ekonomike

Me akuzat se vendi është në një krizë të trefishtë: krizë e sigurisë, kushtetuese dhe ekonomike, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaron se nuk do të ketë më asnjë pakt me kryeministrin Rama. Në një bashkëbisedim me gazetarët, Basha tha se as zgjedhjet nuk mund të zhvillohen normalisht sa …

Më shumë

Deputeti i Partisë Socialiste Balla, pro referendumit në Maqedoni

Deputeti i Partisë Socialiste Balla, pro referendumit në Maqedoni

Deputeti i Partisë Socialiste Taulat Balla është shprehur por referendumit që do të zhvillohet në Maqedoni për marrëveshjen me Greqinë, për çështjen e emrit. Balla është shprehur se është në mbështetje të Zaevit dhe Ali Ahmetit. “Më 30 Shtator në Maqedoni mbahet Referendumi, prej të cilit do të përcaktohet ardhmëria …

Më shumë

AKU, kontrolle të sigurisë ushqimore nëpër restorante

AKU bllokon 70 ton produkte ushqimore të pasigurta për tregun shqiptar

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në kuadër të kontrolleve për gjithë gamën e produkteve ushqimore në funksion të sigurisë ushqimore, ka pasur në vëmendje edhe kontrollin nëpër restorante. Trupa inspektuese e AKU-së evidentoi dy subjekte me aktivitet “Restorant” ku kryenin veprimtari në kundërshtim me standardet e sigurisë ushqimore si dhe në …

Më shumë