KRYEFAQJA » 2018 » Korrik (Faqe 9)

Arkiva Mujore: Korrik 2018

Deklaratat e Trampit për Malin e Zi dhe Shqipërinë, shqetësojnë komunitetin shqiptaro-amerikan

Deklaratat e Trampit për Malin e Zi dhe Shqipërinë, shqetësojnë komunitetin shqiptaro-amerikan

Radio “Zëri i Amerikës” ka njoftuar përcjelljen përmes një letre për Presidentin amerikan Tramp të shqetësimit rreth një keqësimi të mundshëm të marrëdhënieve mes Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve evropianë. Letra, e nënshkruar nga anëtari i Këshillit të Qytetit të Nju Jorkut, Mark Gjonaj dhe përfaqësues të 10 organizatave shqiptaro-amerikane, …

Më shumë

Kapshticë, arrestohen për kontrabandë tre doganierë dhe tre shtetas

Kapshticë, arrestohen për kontrabandë tre doganierë dhe tre shtetas

Floben Guxho, Klodian Nastimi dhe Rernato Molla të tre doganiere në Kapshticë u arrestuan nga blutë e Korçës, të akuzuar për “Shpërdorim detyre”. Tre doganieret dyshohet se kanë lejuar kalimin e një sasi pijesh të dyshuara si kontrabandë, pa ushtruar kontrollin përkatës. Bashkë me doganierët, por me akuzën për veprat …

Më shumë

Kamenos: Ndërtimet e paligjshme kanë kontribuar në katastrofën që goditi Greqinë

Kamenos: Ndërtimet e paligjshme kanë kontribuar në katastrofën që goditi Greqinë

Ministri grek i mbrojtes Pano Kameno tha për rrjetin BBC se ndërtimet e paligjshme kanë kontribuar në katastrofën që goditi Greqinë. Kameno tha se ndërtimet që banorët kanë ngritur mes hapësirave me pyje ishin një krim që rezultoi në bllokimin e rrugëve që mund të mundësonin largimin nga zjarri. Këtë …

Më shumë