KRYEFAQJA » 2018 » Korrik (Faqe 8)

Arkiva Mujore: Korrik 2018

Greqi, qeveria: Zjarret kanë qenë të qëllimshme

Greqi, debate mbi përgjegjësinë e shpërthimit të zjarreve

Në një intervistë për mediat, zëdhënësi i qeverisë greke, Dhimitris Tzanakopoulos ka deklaruar se kryeministri Alexis Tsipras ka urdhëruar që të hetohen plotësisht shkaqet e zjarreve vdekjeprurëse që kanë shkaktuar vdekjen e dhjetëra njerëzve në periferinë e Athinës. “Kryeministri urdhëroi që dosja e çështjes t’u dërgohet autoriteteve gjyqësore, si dhe …

Më shumë

E Premte 27 Korrik 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po vazhdon të jetë në ndikimin e masave ajrore të  paqëndrueshme të cilat kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë  mot pjesërisht të paqëndrueshëm. E Premte 27 Korrik 2018  Dita e Premte dt 27 Korrik  moti do të me kthjellime në zonat bregdetare, ndërsa mesdita sërish do të jetë me rreshje shiu në zonat e ulëta dhe zonat …

Më shumë

Shuhet Demaçi, simboli i rezistencës shqiptare në Kosovë

Shuhet Demaçi, simboli i rezistencës shqiptare në Kosovë

Simboli i rezistencës shqiptare në Kosovë, Adem Demaçi, ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare. Lajmi është bërë i ditur nga nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ndërsa kuvendi ka mbajtur një minutë heshtje dhe më pas ka ndërprerë punimet. Laureat i çmimit “Saharov”. Adem Demaçi është dënuar me njëzet …

Më shumë