KRYEFAQJA » 2018 » Korrik (Faqe 6)

Arkiva Mujore: Korrik 2018

E Shtunë 28 Korrik 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po vazhdon të jetë në ndikimin e masave ajrore të  paqëndrueshme të cilat kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë  mot pjesërisht të paqëndrueshëm. E Shtunë 28 Korrik 2018  Dita e Shtunë dt 28 Korrik  moti do të mbetet me kthjellime në zonat bregdetare, ndërsa zonat malore pjesërisht dhe ato kodrinore do të pasohen nga  rreshje shiu të izolura …

Më shumë

Uji “Spring”; Produkti i parë shqiptar që mban logon e Objektivit 3 për Zhvillimin e Qëndrueshëm të OKB-së

Uji "Spring"; Produkti i parë shqiptar që mban logon e Objektivit 3 për Zhvillimin e Qëndrueshëm të OKB-së

Uji Spring bëhet produkti i parë shqiptar që përzgjidhet për të mbajtur logon e Objektivit 3 për Zhvillimin e Qëndrueshëm të OKB-së. Janë 20 milionë shishe uji Spring, që do të mbajnë logon e këtij Objektivi, që synon që gjatë një fushate 6 – mujore, të rrisë ndërgjegjësimin mbi jetën e …

Më shumë

McGregor fiton pafajsinë

McGregor fiton pafajsinë

Superstari i arteve marciale, Conor McGregor, arrin të fitojë pafajësinë nga gjykata e Nju Jorkut. Ai akuzohej për faje të shumta, pasi kishte sulmuar një autobus të mbushur me luftëtarë të UFC në Qendrën Barclays në prill. 30-vjeçari, i cili quhet “The Notorious”, edhe pse është çliruar nga akuzat, gjatë …

Më shumë