KRYEFAQJA » 2018 » Korrik (Faqe 54)

Arkiva Mujore: Korrik 2018

E Hënë 02 Korrik 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga afrimi i masave ajrore të nxehta me origjinë nga pjesa veriore e kontinentit Afrikan të cilat do të kushtëzojnë  në vendin tonë dhe Kosovë temperatura të larta.  E Hënë 02 Korrik 2018  Fillimi i javës dt 02 Korrik  moti do të jetë me diell  dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë  me drejtim Jugperëndim (SW)  me shpejtësi  7-10m/sek në bregdetin …

Më shumë

Basketboll meshkuj, Shqipëria mundet 78-86 nga Danimarka dhe i mbyll me 4 humbje Eliminatoret e Evropianit

Basketboll meshkuj, Shqipëria mundet 78-86 nga Danimarka dhe i mbyll me 4 humbje Eliminatoret e Evropianit

Kombëtarja shqiptare e basketbollit për meshkuj e ka humbur edhe ndeshjen e 4-t në kuadër të grupit B të fazës paraeliminatore të Kampionatit Evropian të 2021-shit. Kuqezinjtë e koshit, të drejtuar nga trajneri grek Antonios Dukas, janë mundur 78-86 në takimin e fundit me Danimarkën, duke e mbyllur kështu në …

Më shumë

Botërori, Rusia triumfon në ruletën e 11-metërshve

Rusia ecën përpara, Sapanja kthehet në shtëpi

“Rusi 2018” vazhdon të jetë Botërori i të papriturave të mëdha dhe e diela pasdite ka shkaktuar një tjetër “viktimë”. Pasi ka përcjellë më parë 4 herë kampionen e botës, Gjermaninë, dhe dy herë kampionen e botës, Argjentinën, por edhe kampionen në fuqi të Evropës, Portugalinë, Botërori 2018 ka nisur …

Më shumë

Fleckenstein viziton nesër Tiranën

Raporteri për Shqipërinë në Parlamentin europian do të jetë nesër në Tiranë për një vizitë të njoftuar menjëherë pas vendimit të këshillit europian. Në një takim të përbashkët me ministrin e jashtëm Ditmir Bushati, ambasadoren e Bashkimit europian Romana Vlahutin dhe përfaqësues të shoqërisë civile, eurodeputeti gjerman do të diskutoje …

Më shumë