KRYEFAQJA » 2018 » Korrik (Faqe 53)

Arkiva Mujore: Korrik 2018

Lushnje, mungojnë tregjet e gjelbra

Është e përditshme, në Lushnjë policia nis punën për boshatisjen e trotuareve. Çdo mëngjes, tregtarë dhe prodhues dëbohen nga hapësirat publike. Në zonën që njihet si YPSILONI, prej 20 vitesh, policia bashkiake, përballet me të njëjtët persona. Janë shitësit e qumështit, të vezëve dhe prodhuesit e perimeve, problemi kryesor për …

Më shumë

Takimi i Presidentit Vuçiç me Hahn

https://www.google.al/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwj8oa2P-oDcAhUSZFAKHcUyAmsQjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fwww.almakos.com%2Ftakimi-vucic-hahn-vendi-i-tere-rajonit-eshte-ne-be%2F&psig=AOvVaw3IDm2mbFB-S9opvGcUhMfN&ust=1530639344272434

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka zhvilluar një takim me Komisionerin Evropian për negociata të zgjerimit Johanes Han, i cili është në vizitë zyrtare në Beograd. Vuçiç theksoi se tema kryesore që zhvilloi me Hahn ishte për marrëdhëniet midis Beogradit dhe Prishtinës, situatës në rajon, sundimin e ligjt. Sa I …

Më shumë

Miszewska për RTSH: “Të rinjtë duhet ta njohin të keqen për arsyen e thjeshtë që ajo të mos përsëritet”

Miszewska për RTSH: "Të rinjtë duhet ta njohin të keqen për arsyen e thjeshtë që ajo të mos përsëritet"

“Të rinjtë duhet ta njohin të keqen për arsyen e thjeshtë që ajo të mos përsëritet” tha në një intervistë për RTSH, Drejtoresha e Përgjithshme e Muzeumit të Auschwitz-Birkenau Anna Miszewska. Intervista është realizuar nga gazetarja Jonela Sakajeva. PSE JENI NE TIRANË? Kam ardhur në Shqipëri, për të ftuar palën …

Më shumë

Gjermani, përplaset me Merkelin për emigrantët ofron dorëheqjen ministri i brendshëm

Ministri i Brendshëm gjerman, Horst Seehofer, ka ofruar dorëheqjen e tij të dielën, kanë njoftuar zyrtarë të partisë, pas përshkallëzimit të debatit për migrimin, çështje e cila rrezikon qeverinë e kancelares gjermane, Angela Merkel. Seehofer ka thënë se ai është i gatshëm për të liruar pozitën e ministrit dhe të …

Më shumë